Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Hizmetlerimiz

Kulak Estetiği

Kulak Estetiği Hakkında Detaylı Bilgilere Aşağıdan Ulaşabilirsiniz.

RANDEVU OLUŞTUR

Face & Body Aesthetic Surgery and Cosmetic Dermatology Clinic
Kıbrıs Estetik Merkezi Olarak Kulak Estetiği Hizmetimiz Hakkında Bilgi Aşağıdan Alabilirsiniz.

En sık kulak boyutunu küçültme ya da kepçe durumunu düzeltmek amacıyla yapılır. Plastik Cerrahide kulak kepçesinin normalden daha fazla öne doğru kıvrık olması durumuna “kepçe kulak” veya “yelken kulak”(protruding ear) adı verilmektedir.

Kulak kepçesindeki Y şeklindeki kıvrımın yetersiz gelişmesi ya da düz olası, genellikle temel sebeptir. Günümüzde pek çok kişinin özellikle okula yeni başlayan çocukların en büyük komplekslerinden biri olan bu durum, kültürden kültüre farklılık gösterir. Kepçe kulak batı toplumlarında alay konusu olmasına karşılık, Japonlarda sevimlilik ve güzellik belirtisi olarak kabul edilir.

Kepçe kulak halk arasında olması gerekenden daha büyük kulak olarak algılanır. Gerçekte bu doğru değildir. Kepçe kulak ile normal kulak arasında çok anormal bir büyüklük farkı yoktur. Esas sorun kepçe kulakta kıkırdağın kıvrık olması gereken bazı kısımlarının düz olmasıdır. Bunun sonucunda kulak kepçesi ile baş arasında normalden daha fazla bir açı oluşur ve kulak öne doğru kıvrıktır. Kıkırdağın özellikle kulak kepçesinin üst kısmı normale göre daha düzdür.
Kepçe kulak ameliyatı bayan hastalar tarafından özellikle saçlarını toplayamama ya da topuz yapamama yakınması ile gündeme getirilir. Erkeklerde ise yine saçını kısa kestirememe ençok belirtilen sebeptir.

Doğuştan ya da ailesel olabilen kepçe kulak, herhangi bir sebebe bağlı oluşmaz. Herhangi bir hastalık ya da bozukluk belirtisi değildir. Çocuk okul çağında ise aile, kepçe kulak durumunun çocuklarını etkileyip etkilemediğini araştırmalıdırlar. Çünkü bazen çocuk bunu dile getiremez ve ruhsal bunalıma girebilir. Eğer çocuğunuz bu durumdan şikayet ediyorsa mutlaka bu konuyu önemseyiniz.

Ancak çocuk bu durumdan şikayetçi değilse aile acele etmemeli, çocuğu ameliyata zorlamamalıdır. Çünkü kulak ameliyatı her devrede yapılabilir. Özellikle tedaviyi ve ameliyatı kendi isteyen çocuklar tedavi sırasında daha uyumlu olmaktadırlar. Çocuklarda 7-9 yaşında bu işlem yapılabilir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Bize Ulaşın

İletişim Bilgileri

İletişim Bilgilerine Aşağıdan Ulaşabilirsiniz…


SABİT HAT

7/24 Çağrı Merkezi
+00 000 00 00MOBİL

7/24 Çağrı Merkezi
+90 548 868 25 25Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Kampanyalarımız ve Uygulamalarız Hakkında Detaylı Bilgiye Sosyal Medya Hesaplarımızdan Ulaşabilirsiniz.Copyright by Face & Body Aesthetic Surgery 2018

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.